USTMENU
  Süryani Katolik Patriği Mardin’de - 16.1.2012

 

Mardin ve Diyarbakır Metropoliti Mor Filüksinos Saliba Özmen’in başkanlığında, Mardin yönetim kurulları tarafından Diyarbakır havaalanında karşılanan Patrik Hazretleri, Diyarbakır Süryani Kadim Meryemana Kilisesi, Keldani Mor Petyun Kilisesi ve Ermeni kilisesini ziyaret ettikten sonra, maiyetiyle Deyrulzafaran Manastırına geçti. Burada ilahiler eşliğinde kilise ritüellerine uygun bir taziz töreniyle karşılandı.

 Deyrulzafaran Manastırı’ndaki törenden sonra, Patrik ve maiyeti Mardin valisi sayın Turhan Ayvaz’ı makamında ziyaret etti.

 6 Ocak 2012 günü Vaftiz, yani denho bayramı idi. Patrik hazretleri bayramın ayinini Mardin’deki Süryani Katolik Meryemana kilisesinde icra etti.

 Ayinden sonra, Mardin Valisi sayın Turhan Ayvaz ve Mardin Belediye Başkanı Beşir Ayanoğlu Patrik hazretlerini ziyaret etti. İl protokulu ve cemaat üyeleri Hilton otelinde Patrik Hazretlerini onuruna verilen yemeğe katıldı.


   

MANASTIR

 
VAKIF

MANASTIR

 

METROPOLİTLİK

PATRİK

GÜNCEL-MALİ B.

 

İLETİŞİM
Deyrulzafaran Manastırı -
Mardin / Türkiye
Tel: +90 482 208 10 61- 62
Faks: +90 482 208 10 63
E-Mail:
info@deyrulzafaran.org
Tasarım : Faruk Güneş
Bu site ; Mardin Süryani Kadim Deyrulzafaran Manastırı ve Kiliseleri Vakfı Resmi Tanıtım Sitesidir. Başka kurum ve kuruluşların görüş ve fikirlerini yansıtmaz.